ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е на дното во регионот по набавка на вакцини и вакцинирање

Филипче и Заев секој ден ги лажат граѓаните за датумот на пристигање на вакцините. Додека Филипче и Заев лицитираат со датуми, земјите во регионот од декември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре Федерацијата Босна и Херцеговина ќе добие уште 5.000 дози вакцина АстраЗенека против Ковид-19 од Србија, наменета за вакцинирање на здравствени работници ...
| | веќе видена | слични

Македонија е претпоследна во Западен Балкан со 259 пати помалку вакцини за коронавирус од Србија, речиси пет пати помалку од Црна Гора и по четири пати помалку ...
| | веќе видена | слични

Дарежливиот потег со донирање српски вакцини на Федерацијата БиХ, донесени во Сараево од страна на претседателот Александар Вучиќ, може да доживее целосно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 309 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор им определил скопскиот кривичен суд на шестмината осомничени за шверц на марихуана, кои беа уапсени во завчерашната акција на полицијата ...
сите 194 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 394 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат да бидат дел од криминалните и коруптивните активности на власта. Напротив тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ се спротивставуваат на овој нарко ...
сите 79 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 206 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е на дното во регионот по набавка на вакцини и вакцинирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: