Заев: Нема да дозволам блокада на Собранието


Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да работат на штета на граѓаните и на државата. Наместо конструктивност, дебата и идеи, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолжувањето е тема која што не засега сите граѓани и ние кои што сме активно вклучени во носењето на политики, овој пат во својство на опозиција, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес е нов ден, нова седница, ново задолжување. Вчера имавме едно, денес второ задолжување и двете по скратена постапка. Зошто прифаќаме скратени постапки и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Собранието денеска се одржаа три седници. Заврши општиот претрес за Предлог-законот за задолжување на Македонија со заем кај Меѓународната банка за обнова и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Собранието заврши општиот претрес за Предлог-законот за задолжување со заем кај Меѓународната банка за обнова и развој – Светска банка за финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Прво да се извинам што ќе мора денеска да глумиме нормалност во една држава која што е се, само не нормална, после секојдневното бомбардирање со разно разни ...
| | веќе видена | слични

- Два дена веќе дебатираме за овој предлог закон заемот од Светска банка по однос на финансирање на проекти за енергетска ефикасност и се обидуваме како ...
| | веќе видена | слични

Многу повеќе посакував да дискутираме за законски решенија кои што ќе значат подобар живот, помалку сиромаштија, подобро здравство, и посветла иднина за сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 281 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 608 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 355 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нема да дозволам блокада на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: