ОН: Цените на храната на највисоко ниво во последните шест и пол години

Цените на храната во февруари се зголемија деветти месец по ред достигнувајќи го највисокото ниво од јули 2014 година, оттикнато од поскапувањето на шеќерот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонските граѓани одвај врзуваат крај со крај, трошоците и цените на производите продолжуваат да растат, живејачката се повеќе поскапува. Минималната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во јануари 2021, продажните цени на производителите на индустриски производи, се повисоки за 1,8 отсто на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

За да ги подмири барем основните месечни потреби, на едно четиричлено семејство во февруари му требале 33 702 денари. Ова се пресметките на ССМ за минималната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време на пандемија поскапуваат лековите и медицинските услуги во земјава. Државната статистика бележи раст на речиси сите производи и услуги поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време на пандемија поскапуваат лековите и медицинските услуги во Македонија, јавува Сител. Заводот за статистика бележи раст на сите производи и услуги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Цените на храната на највисоко ниво во последните шест и пол години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: