На домашниот пазар ќе се задолжиме со уште 300 милиони евра


3 копии

Во Македонија вистинска економија нема откако Заев е на власт Со Зоран Заев и СДСМ македонската економија доживеа крах, и се подлабоко државата влегува во ...
| | веќе видена | слични

„Јас оваа Влада стално ја критикувам во поглед на економските политики, но во врска со еврообврзницата ќе ја пофалам. Оваа камата што се доби е навистина ...
| | веќе видена | слични

Парите од новото задолжување се земени -клучно е како ќе се менаџираат, односно трошат во време кога сеуште постојат ризици поради здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични

Според сите економисти, според сите студии и организации најмногу во пандемијата настрадаа оние што се најзагрозени, најслабите, најранливите. Тоа се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При издавањето на државни хартии од вредност, трошокот треба да биде помал од бенефитот кој ќе го продуцира, односно идните стапки на раст на бруто-домашниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешната дополнителна заменик-министерка за финансии во техничката влада Гордана Димитриеска Кочоска смета дека власта се задолжила на значајно пократок рок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 296 | | | веќе видена

Фирмите и самостојните вршители на дејност за помош за плати за февруари и март од петтиот пакет мерки ќе може да аплицираат до 30 април годинава. ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.610 тестирања, а регистрирани ...
сите 264 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 64 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 703 лица сомнителни и ...
сите 516 | | | веќе видена

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 лица. Владата планира преку кампањи да ја подигнува свеста на граѓаните за потребата од ...
сите 290 | | | веќе видена

Европратеникот Андреас Шидер ја оцени аферата со изработка на оригинални паосши со лажен идентитет за регионални криминалци од страна на референти и контролири ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На домашниот пазар ќе се задолжиме со уште 300 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: