ИНТЕРВЈУ со Елеонора Запрова, директорка на Британскиот совет во Македонија: Поддршка за образование за пазарот на трудот на иднината

Тригодишната регионална програма „Училишта на 21-от век“ е финансирана од Владата на Обединетото Кралство и ја спроведува Британски совет во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Откако млади од програмата за активизам на Младинскиот образовен форум, во соработка со младинската организација за глуви и наглуви лица „Млад знак“, испратиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Училиштето за ученици со оштетен слух „Стефан Дежански“ од Белград, во соработка со ДУЦОР „Партенија Зографски“ од Скопје го спроведуваат проектот „Раце кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година со која целосно ќе им бидат покриени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска, па се до 26 март, матурантите од средните училишта на Град Скопје ќе имаат можност да се запознаат со студиските програми на факултетите и на ...
| | веќе видена | слични

Здружението на граѓани за промоција на женската активност „Тиииит! Инк.“ подготви педагошки прилагоден материјал на ниво на средно образование, за спроведување ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со Министерството за образование, Македонската радио-телевизија, Францускиот институт во Скопје и ТВ 5 монд, емисијата „Седум дена на планетата“ ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, Генералниот секретаријат за високо образование на Министерството за образование и религии и Генералниот секретаријат за јавна дипломатија и грчка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Елеонора Запрова, директорка на Британскиот совет во Македонија: Поддршка за образование за пазарот на трудот на иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: