Групација Триглав во 2020 година: Успешно работење во исклучително тешка година

Покажана издржливост во исклучително тешки услови Во услови на пандемија на болеста COVID -19 и во средина со ниски каматни стапки во 2020 година, Групацијата ...
| | веќе видена | слични

Од каде дојдоа високите банкарски профити во минатата година, според многу параметри страшна на економски план, година на карантини и рестрикции, и во која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со актива која за една година порасна за 152 милиони евра и достигна над една милијарда евра, што претставува раст од 14%, со зголемување на кредитирањето за ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка ја зацврстила својата позиција на убедливо најголема банка во земјава. Нејзината актива заклучно со крајот на минатата година достигнала ...
| | веќе видена | слични

Во година на пандемија, карантини и рестрикции, македонските банки топ не ги бие. Нивната профитабилност во минатата година била поголема од кога било и ...
| | веќе видена | слични

Растот на приватното здравствено осигурување како резултат на пренатрупаноста на јавниот здравствен систем за пациенти со КОВИД-19 е една од ретките светли ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 263 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групација Триглав во 2020 година: Успешно работење во исклучително тешка година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: