Тасева: Очекувам и предметот против Мијалков да застари како тој за Бучковски


Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, не верува дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
| | веќе видена | слични

Судијката Софија Лаличиќ, која беше разрешена на седница на Судскиот совет за претставка на адвокатот Асмир Алиспахиќ, вели дека е разрешена спротивно на ...
| | веќе видена | слични

Судијката Софија Лаличиќ, која денеска беше разрешена на седница на Судскиот совет, изјави дека тоа е срамна одлука. „Разрешена сум спротивно на законите. Дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судскиот совет ја разреши Софија Лаличиќ со 11 гласа ЗА и двајца против. Причината е нестручно и несовесно работење. Адвокатот Асмир Алиспајиќ поднесе ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет на Република Северна Македонија на денешната седница донесе одлука со која е продолжена постапката по едно барање за утврдување на одговорност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 394 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 564 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 279 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасева: Очекувам и предметот против Мијалков да застари како тој за Бучковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: