За 56,4 отсто зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, најмногу се од Скопје

2 копии

Здравствените власти очекуваат сегашните рестрикции да дадат резултат иако продолжува трендот на зголемување на бројот на заразени со Ковид-19. Состојбата ...
| | веќе видена | слични

Според последната дневна анализа во Србија се регистрирани 4.590 нови случаи на коронавирус, од 16.929 тестирани, а 21 лице починало. Од ден на ден, овој број ...
| | веќе видена | слични

Поради осуммина здравствени работници, кои се заразени со коронавирусот на одделенијата за Кардиологија и Физикална терапија во Клиничка болница-Штип не се ...
| | веќе видена | слични

 Министерот за здравство Венко Филипче вели дека пациентите се трансферираат по систем на ротација и координација, а очекува полицискиот час и активните мерки ...
| | веќе видена | слични

Штипска кардиологија и физикална не примаат пациенти. Персионалот на кардиологија е во превентивна изолација. Тестирањата ќе покажат дали има позитивни или ...
| | веќе видена | слични

Одделенијата за кардиологија и физикална терапија во болницата во Штип не примаат нови пациенти, бидејќи осум здравствени работници се позитивни на ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Осум здравствени работници од штипскиот клинички центар се позитивни на коронавирусот. Станува збор за медицински персонал од одделенијата за кардиологија и за ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 28 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 350 лица сомнителни и потврдени ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 566 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 56,4 отсто зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, најмногу се од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: