„Луфтханза“ со рекордна загуба од 6,7 милијарди евра во 2020 година

4 копии

Со актива која за една година порасна за 152 милиони евра и достигна над една милијарда евра, што претставува раст од 14%, со зголемување на кредитирањето за ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка ја зацврстила својата позиција на убедливо најголема банка во земјава. Нејзината актива заклучно со крајот на минатата година достигнала ...
| | веќе видена | слични

Во година на пандемија, карантини и рестрикции, македонските банки топ не ги бие. Нивната профитабилност во минатата година била поголема од кога било и ...
| | веќе видена | слични

Растот на приватното здравствено осигурување како резултат на пренатрупаноста на јавниот здравствен систем за пациенти со КОВИД-19 е една од ретките светли ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на ...
сите 539 | | | веќе видена

Лично како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ако добијам документи кои се од јавен интерес ќе ги објавам. Кривично дело ќе биде ако не ги објавам, значи сум соучесник ...
сите 282 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 55 | | | веќе видена

Клиничката болница „Жан Митрев“ соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што ...
сите 91 | | | веќе видена

По прес конференцијата потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски беше прашан за коментар во однос на оценката на Зоран Заев, дека премиерот не ...
сите 153 | | | веќе видена

Пожртвуваноста на секој здравствен работник е огромна во овие околности, кога секој од нив се заложува максимално исполнувајќи ги своите професионални ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Луфтханза“ со рекордна загуба од 6,7 милијарди евра во 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: