Скопје до Софија – да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации


Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска го примил новоименуваниот амбасадор на Канада во Република Северна Македонија со седиште во Белград, Џајлс Норман, ...
| | веќе видена | слични

Заев на амбасадорот Норман му посака успешен мандат, и истакна како резултат на неговата работа Македонија и Канада можат да очекуваат унапредување на односите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Џајлс Норман, новоименуван амбасадор на Канада во Северна Македонија, со седиште во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска го прими Џајлс Норман, новоименуван вонредeн и ополномоштен амбасадор на Канада во Македонија, со седиште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше средба со потпретседателот на Владата на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, на која беше потврдена ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Босна и Херцеговина во државава, Драган Јаќимовиќ денеска на премиерот Зоран Заев му врачи благодарница за финансиската поддршка што Владата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска го прими амбасадорот на Босна и Херцеговина во нашата земја Драган Јаќимовиќ. Aмбасадорот Јаќимовиќ, во име на Амбасадата на Босна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев денеска го прими амбасадорот на Босна и Херцеговина во нашата земја Драган Јаќимовиќ. На средбата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници Даријан Сотировски денеска одржа онлајн средба со својот грчки колега  Џорџ Каланѕис, генералниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје до Софија – да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: