Заев денес само го превоспитуваше мнозинството


Три дена после оној циркуз со мнозинството, кога фанфареа по медиумите дека имаат стабилно мнозинство, стигна понуда од Заев за Влада за национален спас и тука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три дена после оној циркус со мнозинството каде што фанфареа по медиумите дека стабилно мнозинство стигна онаа понуда од Зоран Заев за Влада за национален ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реформата за основно образование ќе биде нашите деца да учат помалку за Македонија, за војсководците, востанијата, двете светски војни и тие поинаку да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наместо владата да земе целосно да се ангажира и да набави вакцини, повторно воведува некои затворања, а во меѓувреме на избори може да одат, попис на сила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е дека ниту ќе преговараме, ниту ќе прифатиме да си имаме работа и да правиме заедничка влада со мафија, и тоа веднаш го кажавме, изјави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Целта на Законот за изградба на новиот Клинички центар е да се смени начинот на јавна набавка, да се суспендираат 4 закони и Филипче без никаква одговорност за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обидот на Заев за широка коалиција е политика купи ден помини. Тоа е најава да обвинувањата за нефункционирањето на државата, да преминат на контото на ...
| | веќе видена | слични

Додека Цела Европа влегува во процес на вакцинирање ние чекаме и просиме вакцини. Со ова темпо со кои стигнуваат вакцините, не знам дали за една декада ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев денес само го превоспитуваше мнозинството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: