Претепан 41-годишен скопјанец со Брза помош пренесен на Клиника

2 копии

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера околу 15:00 часот за укажување на лекарска помош била примена И.Р.(78) од гостиварско Сенокосе, која за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Непознат човек со својот мопед удрил пешак па избегал. Прегазениот 83-годишник од здобиените повреди починал во болница. - На 08.03.2021 во 12.00 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични

51-годишен жител на гостиварското село Сенокосе вчера предизвикал инцидент во болницата во Гостивар – откако кусо по приемот починала неговата мајка, тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанец вчера пријавил во полиција дека на 1 март, неговиот 83-годишен татко бил удрен од мопед, а возачот не застанал и избегал од местото. Пешакот следниот ...
| | веќе видена | слични

Полицијата повикала на разговор бидејќи вчера се однесувал агресивно во гостиварската Општа болница и нападнал медицинско лице. „На 08.03.2021 околу 15:00 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во попладневните часови на 8 март во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош била примена 78-годишната И.Р. од гостиварското село ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничката од зелената партија - ДОМ, Маја Морачанин во емисијата 24 анализа рече дека уште пред да се одржат локалните избори, тие дале поддршка на ...
сите 129 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претепан 41-годишен скопјанец со Брза помош пренесен на Клиника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: