Пронајден хероин кај 50-годишен тетовец

2 копии

Во кривопаланечкото село Жидилово на 10 март, околу 3 часот по полноќ, полицајци од граничниот премин „Деве Баир“ ги уапсиле бугарските државјани Г.Г.Х.(51) и ...
| | веќе видена | слични

Двајца Бугари со автомобил не застанале на пасошка контрола туку и двете граници ги поминале со кршење на рампите и влегле во Македонија, по што биле уапсени. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Две лица од Бугарија насилно се обиделе да ја преминат границата и да избегнат пасошка контрола, известува МВР. На 10.03.2021 околу 03.00 часот во с.Жидилово, ...
| | веќе видена | слични

Двајца Бугари се уапсени, бидејќи на граничниот премнин Деве Баир буквално со своето возило ги скршиле граничните рампи и влегле нелегално со своето возило во ...
| | веќе видена | слични

На 10.03.2021 околу 03.00 часот во с.Жидилово, кривопаланечко, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин „Деве Баир” ги лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.А.(25) од с.Мерово, тетовско, осудено лице во во Казнено-поправната установа - Затвор Тетово, поради постоење ...
| | веќе видена | слични

На граничниот премин „Јажинце“ од слобода е лишено лице од Гостиварско, бидејќи е констатирано дека по него е издаден налог за апсење од страна на ОВР Гостивар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајден хероин кај 50-годишен тетовец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: