Македонија има над 9.200 активни случаи на коронавирусот

8 копии

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат дали д-р Јорданчо Савески, дедото на министерот за здарвство, Венко Филипче, бил во Занзибар заедно со пациентите заболени од ...
| | веќе видена | слични

Филипче да каже дали неговото семејство е ширач на  КОВИД 19, исто како што беше Цаца Билјановска? Додека народот се мачи со КОВИД, илјадници умреа, фамилијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство информира дека според анализите што денеска ги направи МАНУ на брисот од другиот пациент кој пред неколку дена се врати од Занзибар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот сој на вирусот е детектиран и кај вториот пациент од Битола кој пред неколку дена се врати од Занзибар, соопшти попладнево Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Британски сој на ковид 19 е утврден и кај вториот од сопружниците од Битола кои по одморот на Занзибар завршија на болничка хоспитализација поради иницирање ...
| | веќе видена | слични

Министрството за здравство информира дека МАНУ детекрирал британски сој на корона вирусот и кај вториот пацинет кој се вратил од патувањето во Занзибар. Оттаму ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија има над 9.200 активни случаи на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: