Досега евидентирани 18.236 лица преку апликацијата за самопопишување

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18.236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопје, 11. март 2021 (ИНПРЕС) – Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, денеска изјави дека пописот би се одложил само ако Комисијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Република Македонија има минимум 5% Роми. Според податоците достапни за анализа од страна на Државниот завод за статистика и останатите официјални извори на ...
| | веќе видена | слични

– Единствените коишто можат да предложат одложување на пописот поради Ковид-от е Комисијата за заразни болести, ако оценат дека ситуацијата е таква да не може ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пописот меѓудругото ќе покаже и колкава е невработеноста и миграцијата кај младите, а со тие податоци власта ќе може полесно да креира развојни политики. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес Младиинфо Интернационал во рамки на Регионалната конференција на тема „Одржливост на младинските организации во време на пандемија и по пандемијата“, ќе ...
| | веќе видена | слични

Нелогично е да се воведува полициски час, а истовремено на големо си се подготвува пописот- македонските граѓани се револтирани за мерката што последно ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега евидентирани 18.236 лица преку апликацијата за самопопишување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: