Во Косово уште четири жртви од коронавирус, 568 се новозаразени

3 копии

Во Австрија, бројот на нови случаи на коронавирус постојано расте, и ова повторно може да доведе до оптоварување на болниците. Експертите велат дека веќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројката на активни носители на коронавирусот во Косово за прв пат надмина 10 илјади и, вклучително новозаболените 529 од Ковид-19 минатото деноноќие, моментно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државите од регионот бележат драстичен пораст на бројот на новозаболени лица со коронавирус, што главно се припишува на опуштањето на граѓаните, непочитување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Познатиот албански епидемиолог Илир Алимехмети оценува дека состојбата со Ковид-19 во земјата е вон контрола, додавајќи дека заразени граѓани ги преполниле ...
| | веќе видена | слични

Србија бележи повеќе од 4.000 нови инфекции со коронавирус секој ден во текот на изминатите седум дена, 4.590 денеска, а во исто време расте бројот на пациенти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во претходните 24 часа во Србија биле тестирани 16.929 граѓани на коронавирусот од кои 4.590 биле позитивни. За жал, починаа 21 пациент. Во моментов има 212 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Србија, во последните 24 часа, според официјални податоци починаа 20 пациенти, па вкупниот број на смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 408 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 235 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во повеќе градови денеска во организација на Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ се одржаа протести против новите реформи во ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Косово уште четири жртви од коронавирус, 568 се новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: