Вакцинирани 2860 здравствени работници, 119.210 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
| | веќе видена | слични

Апелите на здравствените работници кои денеска ја стартуваа вакцинацијата со руската „Спутник“ се доволна порака до властите дека вакцини очајно им се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во поликлиниката „Јане Сандански“ каде денеска почна вакцинацијата со руската вакцина „Спутник V“ досега се вакцинирани 116 од здраствените работници, ...
| | веќе видена | слични

Утринава започна вакцинацијата против Ковид-19 со руската вакцина „Спутник V“. Според здравствената установа „Јане Сандански“, каде се одвива имунизацијата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Би требало секој да се вакцинира за наша заштита... Ова е пораката на Валентина Огњановска, која е помеѓу првите здравствени работници што во пунктот „Јане ...
| | веќе видена | слични

Здравствени работници од скопските клиники и од Прилеп кои работат со ковид пациенти, денеска ја примија првата доза од руската вакцина „спутник“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани 2860 здравствени работници, 119.210 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: