Во Украина рекорден број хоспитализирани за еден ден


2 копии

Во Загреб се одржа седница на хрватската Влада, на која се обрати премиерот Андреј Пленковиќ и рече дека состојбата со бројот на новозаразени од коронавирус е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Австрија, бројот на нови случаи на коронавирус постојано расте, и ова повторно може да доведе до оптоварување на болниците. Експертите велат дека веќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Пред точно една година, борбата со коронавирусот влезе во нова, посериозна фаза, откако Светската здравствена организација прогласи пандемија. Ова уследи само ...
| | веќе видена | слични

Во Бразил денеска, од последици на коронавирусот, починаа 2.286 лица, соопшти тамошното Министерство за здравство . Ова е најголема бројка на смртни случаи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Украина рекорден број хоспитализирани за еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: