ВМРО-ДПМНЕ поднесе Предлог-закон за престанување на важење на Законот за попис


Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1-ви до 21-ви април граѓаните можат слободно да не отвораат врати на попишувачите. Ние се повикуваме на Уставот кој гарантира неповредливост на домот. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Левица бара да се одложи пописот за следната 2022 година, во спротивно ќе ги повикаат граѓаните да не им отвораат врата на попишувачите. -Ние се повикуваме на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Катастрофално и ужасно е ВМРО-ДПМНЕ наутро да се радува што има заболени пратеници од коронавирусот, а попладне да глуми загриженост за јавното здравје. Речиси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар за „ Слободен печат “ ја искоментира изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема и рече дека во време кога има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема, политичкиот аналитичар Владимир Божиновски за „ Слободен печат “ вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб предлага до Владата тековните мерки да продолжат да важат до 27 април 2021 година, доколку бројките на новозаразени и ...
сите 273 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ поднесе Предлог-закон за престанување на важење на Законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: