Бизнис-секторот бара поголема ажурност од пратениците

Парламентарните партии да ги изгласаат економските закони, апелира вчера претседателот на Стопанска комора на Македонија, Бранко Азески, на работната средба со ...
| | веќе видена | слични

Битиќи ги замоли пратениците да ги изгласаат законските решенија за економските мерки. По многубројните апели вицепремиерот сега побара народните избраници да ...
| | веќе видена | слични

„Замолувам како татко, да го направат тоа што треба да го направат како родител!“ -  Откако пратениците не му ги послушаа претходните апели, вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот Фатмир Битиќи денеска уште еднаш ги повика пратениците да ги донесат законите кои треба да овозможат спроведување на економските мерки за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не беше лесно да се донесе одлуката за полициски час. Укажувам дека ова го правиме за да не дојде до порестриктивни мерки, рече денеска вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието да ги изгласаат предложените економските закони за да се овозможи реализација на мерките за финансисика поддршка- повика ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за полицискиот час е донесена да се справиме со една клучна работа, а тоа е здравјето, изјави вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска ги повика пратениците побрзгу да ги изгласаат законите од петтиот пакет на економска помош за ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ преку својот фесјбук ја искоментира изјавата на претседателот на Стопанската комора Бранко Азески дека кочењето ...
| | веќе видена | слични

Откако на фејсбук беше прозван претседателот на Стопанската комора Бранко Азески од страна на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека нападите кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис-секторот бара поголема ажурност од пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: