Јовановски: Ако сака да толкува историја, Георгиевски нека раскаже за продажбата на ОКТА


Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Професорката Јасна Котеска од Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ со неколку објави на Твитер се пресмета со тезите според кои тоа што македонските ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Гоце Делчев пишувал писма на официјален бугарски јазик. Тогаш секој знаел да пишува бугарски, а тоа во Македонија е тајна. Никаде не е напишано, никаде не е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски смета дека од македонската историја се бришеле сите видни личности кои на некаков начин имале комуникација со Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни официјален јазик за ...
| | веќе видена | слични

Историските дилеми, обвинувања за фалсификати и различните толкувања се дискутираат и се решаваат на научни собири, не со политички изјави и лажни обвинувања, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист и историчар Гоце Панговски одговори на барањето за ТВ дуел од екс премиерот Љубчо Георгиевски. Панговски прифаќа дуел и сугерира тој да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Начинот на кој се направи сето она вчера во Собранието покажува дека сме незрела демократија, нивото на политичка култура не е на високо ниво, тоа покажува и ...
сите 588 | | | веќе видена

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 342 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 168 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот утрински состанок одлучи да достави предлог до Владата за продолжување на рестриктивниоте мерки за уште една недела. ...
сите 288 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 223 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 245 | | | веќе видена

Зоран Заев треба да се згрози за фаталната неспособност на Владата која ја направи државата рекордер по смртност од ковид-19 во Европа и во светот, смета ...
сите 127 | | | веќе видена

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?!- се вели во денешната реакција од опозициската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Ако сака да толкува историја, Георгиевски нека раскаже за продажбата на ОКТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: