ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон за укинување на пописот


Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска на денешната прес-конференција ја обвини власта дека подготвува политички фалсификат и нерелевантен и фингиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кичево утре и задутре ќе бидат тестирани вкупно 146 кандидати за реонски попишувачи и инструктори за претстојниот попис на населението, становите и ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Катастрофално и ужасно е ВМРО-ДПМНЕ наутро да се радува што има заболени пратеници од коронавирусот, а попладне да глуми загриженост за јавното здравје. Речиси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар за „ Слободен печат “ ја искоментира изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема и рече дека во време кога има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема, политичкиот аналитичар Владимир Божиновски за „ Слободен печат “ вели дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пописот треба да го спроведеме, тоа е статистичка операција и секој треба да си ја преземе одговорноста, вели премиерот Зоран Заев. – Има земји кои што го ...
| | веќе видена | слични

Пописот мора да се случи оваа пролет и негово одложување не е посакувано, рече премиерот Зоран Заев по денешната посета на комплексот „Ист гејт“. Според него, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон за укинување на пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: