Апостол Симовски: Бугарија, но и други држави барале формулари како се изјаснувале одредени граѓани


Апостол Симовски, директорот на Заводот за статистика, денеска рече дека Бугарија, но и други земји претходно барале формулари за поединци за да видат како се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1-ви до 21-ви април граѓаните можат слободно да не отвораат врати на попишувачите. Ние се повикуваме на Уставот кој гарантира неповредливост на домот. Тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дијаспората преку пописот ќе биде голем и директен придонесувач за растот на бројот на Албанците во Република Северна Македонија. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Левица бара да се одложи пописот за следната 2022 година, во спротивно ќе ги повикаат граѓаните да не им отвораат врата на попишувачите. -Ние се повикуваме на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети преку Фејсбук ја повика албанската дијаспора масовно да одговори на пописот, бидејќи како колку повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Катастрофално и ужасно е ВМРО-ДПМНЕ наутро да се радува што има заболени пратеници од коронавирусот, а попладне да глуми загриженост за јавното здравје. Речиси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 342 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 848 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 168 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 198 | | | веќе видена

На редовниот состанок со директорите на кликите и ковид – центрите направивме евалуација на состојбата во однос на хоспитализациите за време на викендот се до ...
сите 551 | | | веќе видена

Жителите од Ново Маало, од викендов масовно собирале потписи за петиција со која бараат Општина Центар и Владата да постапат согласно законите и да овозможат ...
сите 301 | | | веќе видена

Кога Зоран Заев по политичка потреба се згрозува за 27 април, сметам дека е добро да кажам за што вистински треба да се згрози. Заев треба да се згрози за ...
сите 132 | | | веќе видена

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?! Сите видовме како функционери и коалициони партнери ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апостол Симовски: Бугарија, но и други држави барале формулари како се изјаснувале одредени граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: