Aкциите на „Square“ пораснаа по објавувањето за основањето на банка

Водени од принципите за зедништво и пружање помош, здружението „Хуманост“ за време на пандемијата од Ковид-19, формираше четири тимови волонтери, од различни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот продавач на мало, Амазон е во процес на отворање на три нови канцеларии во Романија и планира да вработи повеќе од 500 лица до крајот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фросина Ременски, професорка на Факултетот за безбедност и поранешна потпретседателка на Собранието, вчера преку фејсбук подетално се осврна на аферата со ...
сите 454 | | | веќе видена

Универзитетот во Оксфорд соопшти дека идентификувањето на ретки згрутчувања на крвта што може да се поврзе со неговата вакцина против „ковид-19“, покажува дека ...
сите 428 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како гостин во студиото на ТВ Алфа синоќа рече дека добива смртни закани откако неговата партија ја објави ...
сите 114 | | | веќе видена

Италијанско сценарио како фраза се користеше тогаш и се уште се користи за тоа што се случуваше на почетокот на минатата година во Италија кога не можеше да се ...
сите 459 | | | веќе видена

Во пресрет на Меѓународниот ден на Ромите, претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со Љатифа Шиковска, пратеничка во Собранието, Неждет Мустафа, ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aкциите на „Square“ пораснаа по објавувањето за основањето на банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: