[Став] Што бараат младите за да останат во Македонија?

Откако млади од програмата за активизам на Младинскиот образовен форум, во соработка со младинската организација за глуви и наглуви лица „Млад знак“, испратиле ...
| | веќе видена | слични

Ми претставува големо задоволство што денес сум овде, особено што токму денес започнува со работа новиот Центар за прва помош. Место во кое што, би рекол, е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во насока на унапредување на знаењето и вештините за укажување прва помош, Црвениот крст на Град Скопје денеска свечено ги отвори новите просториите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Училиштето за ученици со оштетен слух „Стефан Дежански“ од Белград, во соработка со ДУЦОР „Партенија Зографски“ од Скопје го спроведуваат проектот „Раце кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година со која целосно ќе им бидат покриени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска, па се до 26 март, матурантите од средните училишта на Град Скопје ќе имаат можност да се запознаат со студиските програми на факултетите и на ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, Генералниот секретаријат за високо образование на Министерството за образование и религии и Генералниот секретаријат за јавна дипломатија и грчка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Што бараат младите за да останат во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: