Пописот се одвива без проблеми, апликацијата за дијаспората е безбедна, уверува ДЗС, ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од законот за поништување


Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кичево утре и задутре ќе бидат тестирани вкупно 146 кандидати за реонски попишувачи и инструктори за претстојниот попис на населението, становите и ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Претседателот на пописната комисија за двете општини, Соња Китанова на денешната прес-конференција информираше дека тестирањето на кандидатите ќе се изврши на ...
| | веќе видена | слични

Откако ВМРО-ДПМНЕ собра 100.000 потписи против пописот во земјава, пратениците од оваа политичка партија поднесоа и предлог закон во Собранието, за ...
| | веќе видена | слични

Нелогично е да се воведува полициски час, а истовремено на големо си се подготвува пописот- македонските граѓани се револтирани за мерката што последно ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
| | веќе видена | слични

Преку апликацијата за самопопишување, заклучно со утринава се регистрирале вкупно 40.397 лица кои се надвор од земјава. Инаку, самопопишувањето за оние кои не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот се одвива без проблеми, апликацијата за дијаспората е безбедна, уверува ДЗС, ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од законот за поништување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: