Недоволната продукција на вакцините, причина, според Заев за доцнењето кај нас

Бројот на новозаразени од коронавирусот и натаму е во пораст, особено во Охрид, Прилеп и Кавадарци каде што имаше најмногу случаи од британскиот сој на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Официјалните извештаи говорат дека на ниво на држава хоспитализирани се 917 пациенти, а празни кревети има околу 290 но според одредени искуства до нив се ...
| | веќе видена | слични

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 1 до 7 март 2021, тестирани се вкупно 21.090 материјали во лабораториите во кои се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Општата болница во Охрид моментно има вкупно 63 пациенти со симптоми на коронавиросот. Целосно е исполнет капацитетот на модуларната болница што работи во ...
| | веќе видена | слични

Во штипскиот регион повторно се зголемува бројот на заразени со коронавирсуот. Епидемиологот Светлана Живкова за МИА вели дека голем проблем е тоа што ...
| | веќе видена | слични

Официјалните извештаи говорат дека на ниво на држава хоспитализирани се 917 пациенти а празни кревети има уште 290 но според одредени искуства до нив се доаѓа ...
| | веќе видена | слични

 Според официјалниот извештај на министерството за здравство во ковид центрите во Скопје има 917 пациенти, а има околу 290 празни места. Во последните 24 часа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недоволната продукција на вакцините, причина, според Заев за доцнењето кај нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: