Османи: Никој не смее да ги загрозува правата на бугарската заедница во земјава


Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Македонија. -Во јавноста се појавија реакции ...
| | веќе видена | слични

Освен што леснотијата при изнесувањето желби на политичарите за посегнувањето по македонскиот устав создава преседан на сите уставноправни практики во светот, ...
| | веќе видена | слични

Влијателната организација Европска Иницијатива за Стабилност (ЕСИ) предлага нов план за Западен Балкан кој треба да биде практичен чекор напред во четири ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања во гостувањето во емисијата Утрински брифинг на Слободна ТВ се осврна на ...
| | веќе видена | слични

Само со меѓусебна почит и разбирање може да се надминат проблемите со Бугарија и за тоа не треба да се изгубат нови 25 години како во спорот со Грција, затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Никој не смее да ги загрозува правата на бугарската заедница во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: