На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Официјалните извештаи говорат дека на ниво на држава хоспитализирани се 917 пациенти, а празни кревети има околу 290 но според одредени искуства до нив се ...
| | веќе видена | слични

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 1 до 7 март 2021, тестирани се вкупно 21.090 материјали во лабораториите во кои се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Општата болница во Охрид моментно има вкупно 63 пациенти со симптоми на коронавиросот. Целосно е исполнет капацитетот на модуларната болница што работи во ...
| | веќе видена | слични

Во штипскиот регион повторно се зголемува бројот на заразени со коронавирсуот. Епидемиологот Светлана Живкова за МИА вели дека голем проблем е тоа што ...
| | веќе видена | слични

Официјалните извештаи говорат дека на ниво на држава хоспитализирани се 917 пациенти а празни кревети има уште 290 но според одредени искуства до нив се доаѓа ...
| | веќе видена | слични

 Според официјалниот извештај на министерството за здравство во ковид центрите во Скопје има 917 пациенти, а има околу 290 празни места. Во последните 24 часа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 443 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: