ЕКСКЛУЗИВНО: Ашер Садики, член на Комитетот за одобрување на инвестиции при ФИТР, за Локално: Стартап светот е маратон, не е спринт!

Како мудро да одговорите на предизвиците кои ви претстојат, да не потклекнувате на неуспехот и да не се водите според успехот на останатите стартапи се клучни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Македонија2025“ објави повик за обука за развој на бизнис вештини на македонските претприемачи, во рамки на Лидер проектот. Обуката ќе се одржи од 10-ти до ...
| | веќе видена | слични

Mарија Арсоска е дипломиран професор по германски јазик и книжевност, магистрирала на катедрата за менаџмент по човечки ресурси. За неа слушнавме откако ...
| | веќе видена | слични

Младите Марија, Теа и Дејан имаат идеја и желба да ја отворат првата продавница во Скопје без или со реупотребливо пакување на производите. Тие неодамна беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО: Ашер Садики, член на Комитетот за одобрување на инвестиции при ФИТР, за Локално: Стартап светот е маратон, не е спринт!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: