Ако нема вонредна состојба, тогаш една недела LOCKDOWN: Ситуацијата е алармантна, предупредува епидемиологот Кон


Членот на српскиот Кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон изјави дека моменталната состојба не може да се игнорира и дека состојбата во Белград е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владејачкиот СДСМ и во услови кога нема обезбедено вакцини, а од власта упорно се форсира одржувањето на пописот во пандемија, виновникот за повторната ...
| | веќе видена | слични

Во моментот, инфекцијата на корона вирусот ја шираттинејџерите, кои се или асимптоматски или имаат благи симптоми, и постои сомневање дека тие дури и не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За денес се најавени протести во Кантонот Сараево заради најавениот карантин за викендот, а најгласни во незадоволството се угостителите, кои бараат конкретно ...
| | веќе видена | слични

Неколку десетици граѓани се собраа вечерва пред зградата на Кантонот Сараево и изразија незадоволство од одлуката за ново затворање за време на викендот . ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку десетици граѓани се собрале вечерва пред зградата на Кантонот Сараево за да изразат незадоволство поради новата одлука за карантин во време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 107 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако нема вонредна состојба, тогаш една недела LOCKDOWN: Ситуацијата е алармантна, предупредува епидемиологот Кон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: