Лефков: Во граѓанската иницијатива против пописот собрани се над 100 илјади потписи, а во Собранието се подготвува закон за негово укинување


Ако ние направевме консензус кога се носеше законот, воопшто ќе немаше потреба од перцепција за победници наспроти губитници, која воедно сака да ја наметне ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност- реакција на прес-конференција на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ Катастрофално и ужасно е ВМРО-ДПМНЕ наутро да се радува што има заболени ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Политичкиот аналитичар за „ Слободен печат “ ја искоментира изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема и рече дека во време кога има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема, политичкиот аналитичар Владимир Божиновски за „ Слободен печат “ вели дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пописот треба да го спроведеме, тоа е статистичка операција и секој треба да си ја преземе одговорноста, вели премиерот Зоран Заев. – Има земји кои што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот мора да се случи оваа пролет и негово одложување не е посакувано, рече премиерот Зоран Заев по денешната посета на комплексот „Ист гејт“. Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема одложување на пописот и покрај воведувањетона полициски час, изјави на денешната прес-конференција премиерот Зоран Заев. – Никој не може да каже дека за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, Зоран Заев утринава на својот фејсбук профил посочи дека претстојниот попис ни е и повеќе од неопходен и затоа не гледа причина за негово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наместо во самоизолација, две лица биле затекнати на скопскиот аеродром. Како што информираат од полицијата, станува збор за А.Е.(25) и Б.Е.(26), двајцата од ...
сите 102 | | | веќе видена

„Тоа што треба да е врвен приоритет е петтиот пакет економски мерки, во таа насока од 16. февруари ВМРО-ДПМНЕ апелира на побрзо донесување на законите. Нејасно ...
сите 387 | | | веќе видена

Одредени субјекти поради кои трпи целата угосителска дејност, тераат инает и кон себе и кон граѓаните и кон пазарните инспектори. Кон таквите немаме милост и ...
сите 158 | | | веќе видена

Прмеиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција ја оцени акцијата „Двојник“ како успешна и рече дека е легитимно тоа што негови коалициони партнери имале ...
сите 389 | | | веќе видена

На корисиниците на социјалните мрежи денеска вниманието им го привлече објава која раскажува за една неверојатна голгота, на неколку лица, меѓу кои и ...
сите 80 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, на денешната прес конференција, одговарајќи на новинарско прашање соопшти дека до крајот на април Македонија ќе добие 300.000 вакцини ...
сите 402 | | | веќе видена

Враќање во функција на бројот 112 најавува Стојанче Ангелов кој е на чело на Центарот за управување со кризи, откако се случи трагедијата со овчарот кој ...
сите 121 | | | веќе видена

Министрите за здравство на земјите членки на ЕУ не договорија заеднички пристап кон вакцината АстраЗенека, без оглед на повиците за координација од Брисел ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Во граѓанската иницијатива против пописот собрани се над 100 илјади потписи, а во Собранието се подготвува закон за негово укинување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: