Инаетот на државата кон сметководителите ќе ја искриви сликата за целата економија!

Помалку од две недели останаа за сметководителите да ги достават до Управата за јавни приходи Годишните заврши сметки на компаниите. И по неколкуте барања на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сметководителите кои биле и се болни од ковид-19 ќе можат да ги достават завршните сметки во рок или начин кој ќе го утврди владата. На решението се работи во ...
| | веќе видена | слични

Сите се против проектот за нов модел на наплатата на давачките од акцизните стоки преку јавно-приватно партнерство, освен Зоран Заев и Драги Рашковски. Идејата ...
| | веќе видена | слични

Листата на корисници на субвенции од државата за покривање на дел од трошоците за електрична енергија, потребно е да се прошири и во неа да бидат вклучени и ...
| | веќе видена | слични

Нема пролонгирање на рокот за завршните сметки. На нови рокови инсистираа сметководителите, а барањето го правдаат со последиците од пандемијата. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја повика опозицијата да не ги кочи законите во Собранието кои значат поддршка за компаниите и за граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска упати апел до пратениците, посебно до оние од опозицијата, да го усвојат Предлог-законот за задолжување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СВР Тетово поднела кривична пријава против правно лице од Тетово и едно лице од тетовското село Мала Речица за „непостапување според здравствените прописи за ...
сите 167 | | | веќе видена

Нов конкурс за попишувачи ќе биде објавен во јули, најави директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски. Тој вели дека тие треба да бидат ...
сите 425 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска објави идентитет на, како што тврдат од партијата членови на меѓународни криминални групи кои добиле фалс македонски пасошои а ...
сите 313 | | | веќе видена

За Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за Златко Божиновски, овчарот, кој загуби живот немаше ниту болничко возило. Оваа власт со ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инаетот на државата кон сметководителите ќе ја искриви сликата за целата економија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: