Во Србија вакцинирани над 1.5 милиони граѓани

Здравствени работници од скопските клиники и од Прилеп кои работат со ковид пациенти, денеска ја примија првата доза од руската вакцина „спутник“ во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Скопје, 10. март 2021 (ИНПРЕС) – Од денска во поликлиниката „Букурешт“ во Скопје почнува ревакцинацијата со вакцината „Фајзер“. Во поликлиниката „Јане ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува вакцинацијата со руската вакцина „Спутник В“. Со првите 3 000 дози од руската вкацина кој пристигна ќе се вакцинираат здравствените работници, ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари се тие што треба да ги контактираат повозрасните граѓани, односно оние над 70 години, и да ги прашаат дали сакаат да се вакцинираат. Ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија вакцинирани над 1.5 милиони граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: