SpaceX на Маскс гради нова фабрика во Тексас


Илон Маск заедно со својата сопруга Грајмс, моментално времето го поминуваат во Тексас заедно со нивниот син. Извршниот директор на „Tesla“ и основач на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонскиот милијардер Јусака Маезава покани осум лица да му се придружат на пат до Месечинат,а на летот на Илон Маск – SpaceX. Очекува да му се придружат луѓе ...
| | веќе видена | слични

Основачот на SpaceX и извршен директор на Tesla сподели ретка семејна фотографија на Твитер. Илон, Грајмс и нивниот син Х-А-Кси, кој ќе наполни една година во ...
| | веќе видена | слични

 Илон Маск и пејачката Грајмс, заедно со нивното 10-месечно синче, ги поминуваат деновите во Тексас, каде што милијардерот се подготвува да започне со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Прототип-ракета на американската вселенска компанија компанија „Спејс-Икс“, по пробен лет во американската сојузна држава Тексас, успешно слета, но наскоро се ...
| | веќе видена | слични

Прототипот на „Спејс екс“, ракетата „СН10“, вчера се вивна околу десет километри во небото над јужен Тексас во пробен лет, и потоа успешно слета на платформата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици (ДЕА) по акциите „Двојник“ и „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, ...
сите 284 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 542 | | | веќе видена

Денеска според најавата на првиот човек на здравството ќе заврши вакцинирањето на вработените во критичната инфраструктура, додека од утре со околу 20 000 ...
сите 297 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

SpaceX на Маскс гради нова фабрика во Тексас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: