КОРОНАТА ОДНЕСЕ ЖРТВИ КОЛКУ ШТО ПЕХЧЕВО ИМА ЖИТЕЛИ: И по пандемијата лекарите ќе имаат полни раце работа

Во нашава земја досега коронавирусот однесе 3.151 живот, или скоро колку што брои жители градот Пехчево. Секој ден бројот на починати од компликации на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Светлана Живкова  за МИА вели дека голем проблем е тоа што заразените не ги посочуваат контактите и од каде доаѓа изворот на заразата. Токму ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 567 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава е 917 и има ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Српскиот амбасадор во Грција, Душан Спасојевиќ, вели дека Грција е заинтересирана да ја отвори границата за српските туристи и дека не треба да има сомнеж дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 41 пациент позитивен и ...
| | веќе видена | слични

Ова е сликата пред ковид – амбулантата на скопската градска болница. Исплашени и замислени, заминуваат со зборовите.  Ќе видиме, ми рекоа резултати за два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАТА ОДНЕСЕ ЖРТВИ КОЛКУ ШТО ПЕХЧЕВО ИМА ЖИТЕЛИ: И по пандемијата лекарите ќе имаат полни раце работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: