Познат бројот на попишани од дијаспората по првиот ден од пописот


Коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев дека одложување на пописот ќе нема, политичкиот аналитичар Владимир Божиновски за „Слободен печат“ вели дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пописот треба да го спроведеме, тоа е статистичка операција и секој треба да си ја преземе одговорноста, вели премиерот Зоран Заев. – Има земји кои што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот мора да се случи оваа пролет и негово одложување не е посакувано, рече премиерот Зоран Заев по денешната посета на комплексот „Ист гејт“. Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема одложување на пописот и покрај воведувањетона полициски час, изјави на денешната прес-конференција премиерот Зоран Заев. – Никој не може да каже дека за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, Зоран Заев утринава на својот фејсбук профил посочи дека претстојниот попис ни е и повеќе од неопходен и затоа не гледа причина за негово ...
| | веќе видена | слични

Денес пратеникот на Левица, Борислав Крмов, одржа прес – конференција од Собраниската прес – сала, по повод почетокот на кампањата на партијата против ...
| | веќе видена | слични

Сите велиме дека не знаеме кога ќе заврши пандемијата, никој не ни знае да одговори на тоа, но ние и правиме штета на државата, трошиме кој знае колку пари ...
| | веќе видена | слични

И покрај најавите за бојкот од повеќе партии и здруженија, премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека владата и другите државни институции немаат намера да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 282 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 592 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 354 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат бројот на попишани од дијаспората по првиот ден од пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: