Kинеската амбасада се понуди да помогне во набавката на вакцините од „Синофарм“

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Скопје, 10. март 2021 (ИНПРЕС) – Од денска во поликлиниката „Букурешт“ во Скопје почнува ревакцинацијата со вакцината „Фајзер“. Во поликлиниката „Јане ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува вакцинацијата со руската вакцина „Спутник В“. Со првите 3 000 дози од руската вкацина кој пристигна ќе се вакцинираат здравствените работници, ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари се тие што треба да ги контактираат повозрасните граѓани, односно оние над 70 години, и да ги прашаат дали сакаат да се вакцинираат. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека вакцините кои ни биле понудени од Русија не сме ги одбиле, туку се чекало на завршување на третата фаза на тестирање и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kинеската амбасада се понуди да помогне во набавката на вакцините од „Синофарм“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: