Зошто банкарската мафија е толку моќна во Македонија: Заспаните институции им го отворија патот на банкарските мафијаши

Одговорните институции немаат коментар во врска со докапитализацијата на Еуростандард банката опишана од Трифун Костовски и јавното признавање за сторен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе подолг период објавуваме факти за сторените криминални дела од мноштвото учесници во организираниот толериран грабеж на депозити од Еуростандард банка. ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи на Еуростандард банка тврдат дека нивните заштеди отишле на ненаплативи кредити на 149 фирми меѓу кои се и фирми со звучни имиња, кои не ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно соопштение, здружението „Оштетени штедачи“ посочува дека фактите поради пропаѓањето на Еуростандард банка се евидентни, и истите ги посочија ...
| | веќе видена | слични

Зошто вицепремиерот за корупција и криминал Љупчо Николовски, не прозборува ниту збор за криминалот направен со „Еуростандард“? Штедачите, веќе освестени за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Владата Љупчо Николовски најави жестока и некомпромисна борба со криминалот и корупцијата во државата, најавувајќи ја 2021-ва за ...
| | веќе видена | слични

Не ни украдоа 50 евра, туку вртоглави 60 милиони евра преку органиизиран и толериран масовен повеќегодишен грабеж на депозити. Директно урнисаа околу 3.000 ...
| | веќе видена | слични

Како е можно десетици милиони евра да исчезнат од банката „преку ноќ“!? Како е воопшто возможно 73 отсто од кредитното портфолио на правните лица во банката да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучед на македонскиот премиер со демант на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за негова, наводна поврзаност со уапсените во акцијата на МВР за ...
сите 222 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 475 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 395 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 232 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто банкарската мафија е толку моќна во Македонија: Заспаните институции им го отворија патот на банкарските мафијаши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: