Нови 726 случаи на Ковид-19, починати седум лица

2 копии
4 копии

Во Србија, во последните 24 часа, според официјални податоци починаа 20 пациенти, па вкупниот број на смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 24 часа во Србија се регистрирани 20 смрнтни случаи, а од 16.816 тестирани примероци, 4.576 биле позитивни на коронавирус, објави Министерството ...
| | веќе видена | слични

Растат бројките на заболени од коронавирусот во Србија, а српските епидемиолози бараат итно затворање. Во изминатите 24 часа се регистрирани 20 починати, а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 153 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 358 | | | веќе видена

Оваа афера е сигурно една од најголемите што се случила од осамостојување на Македонија. Власта сака да ја минимизира да ја сведе во рамки на некаква ...
сите 67 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Нема решение за цените на тестирањата во приватните лаборатории. Од среда продолжува вакцинацијата на населението, границата се спушта на 70 години. Од ...
сите 202 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 726 случаи на Ковид-19, починати седум лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: