Георгиевски за тв 24: Јас ја кажав прв идејата за додавката Северна Македонија прв ја кажав


Љубчо Георгиевски во емисијата 24 Отворено истакна во неговиот вовед во текстот што го објави за решавање за спорот со Бугарија, вели дека често пишува за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Гоце Делчев пишувал писма на официјален бугарски јазик. Тогаш секој знаел да пишува бугарски, а тоа во Македонија е тајна. Никаде не е напишано, никаде не е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски смета дека од македонската историја се бришеле сите видни личности кои на некаков начин имале комуникација со Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни официјален јазик за ...
| | веќе видена | слични

Историските дилеми, обвинувања за фалсификати и различните толкувања се дискутираат и се решаваат на научни собири, не со политички изјави и лажни обвинувања, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист и историчар Гоце Панговски одговори на барањето за ТВ дуел од екс премиерот Љубчо Георгиевски. Панговски прифаќа дуел и сугерира тој да ...
| | веќе видена | слични

Политикологот и историчар Благојче Атанасоски вели дека е поборник да се говори историската вистина и дека македонската историографија сокрива факти кои не ни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?" во Алфа телевизија, гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој зборуваше за ...
сите 326 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Заев на Фејсбук за пленарната седница на Северноатлантскиот совет на НАТО Самитот 2021 напиша:Започна работата на пленарната седница на ...
сите 244 | | | веќе видена

Од среда целосно се укинува полицискиот час, на свадбите нема да има ограничување на бројот на гости, а се дозволува и организацијата на настани, концерти и ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски за тв 24: Јас ја кажав прв идејата за додавката Северна Македонија прв ја кажав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: