Бизнисот бара итно усвојување на петтиот пакет антикризни мерки, роковите за аплицирање ќе бидат продолжени

„Да беше Стопанската комора задолжена да ги донесе вакцините, до сега донесени ќе беа“, со ваков коментар Бранко Азески, првиот човек на Стопанската комора ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не беше лесно да се донесе одлуката за полициски час. Укажувам дека ова го правиме за да не дојде до порестриктивни мерки, рече денеска вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионална конкурентност наместо, регионална конкуренција ова е нашата иднина, рече денеска заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Еден од клучните предизвици на сите влади од Западен Балкан во следниот период ќе биде конкурентноста на економиите, рече вицепремиерот Фатмир Битиќи на ...
| | веќе видена | слични

– Вицепремиерот Фатмир Битиќи денеска уште еднаш ги повика пратениците да ги донесат законите кои треба да овозможат спроведување на економските мерки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Регионалната конкурентност е клучот кој ја отвора вратата за земјите од Западен Балкан, порачаа денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за полицискиот час е донесена да се справиме со една клучна работа, а тоа е здравјето, изјави вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска ги повика пратениците побрзгу да ги изгласаат законите од петтиот пакет на економска помош за ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на прес конференцијата во пресрет на билатерната средба помеѓу Фатмир Битиќи и вицепремиерот на Црна Гора, Дритон Абазовиќ, на новинарско прашање, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот бара итно усвојување на петтиот пакет антикризни мерки, роковите за аплицирање ќе бидат продолжени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: