Измамен постар скопјанец

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера околу 15:00 часот за укажување на лекарска помош била примена И.Р.(78) од гостиварско Сенокосе, која за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Непознат човек со својот мопед удрил пешак па избегал. Прегазениот 83-годишник од здобиените повреди починал во болница. - На 08.03.2021 во 12.00 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични

51-годишен жител на гостиварското село Сенокосе вчера предизвикал инцидент во болницата во Гостивар – откако кусо по приемот починала неговата мајка, тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанец вчера пријавил во полиција дека на 1 март, неговиот 83-годишен татко бил удрен од мопед, а возачот не застанал и избегал од местото. Пешакот следниот ...
| | веќе видена | слични

Полицијата повикала на разговор бидејќи вчера се однесувал агресивно во гостиварската Општа болница и нападнал медицинско лице. „На 08.03.2021 околу 15:00 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во попладневните часови на 8 март во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош била примена 78-годишната И.Р. од гостиварското село ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измамен постар скопјанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: