7 починати и 726 нови случаи на Ковид-19 во земјава

2 копии
4 копии
11 копии

Во текот на изминатата недела во Македонија се регистрирани 4.463 нови позитивни случаи од 35 градови во државата, што претставува зголемување од 23 отсто во ...
| | веќе видена | слични

Во Србија, во последните 24 часа, според официјални податоци починаа 20 пациенти, па вкупниот број на смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Србија се регистрирани 20 смрнтни случаи, а од 16.816 тестирани примероци, 4.576 биле позитивни на коронавирус, објави Министерството ...
| | веќе видена | слични

Растат бројките на заболени од коронавирусот во Србија, а српските епидемиолози бараат итно затворање. Во изминатите 24 часа се регистрирани 20 починати, а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 107 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 починати и 726 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: