Митрески: Мнозинството денеска е тука, си ги завршуваме работите онака како што се по хронолошки редослед


Точно е дека речиси три недели нема пленарна седница на Собранието, но за овој период на координациите беше договорено дека се дава на комисиите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични

Вчера пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ гласаше за Законот за тутунот и практично со тоа ги демантираме гласините дека ние сме кочничарот во Собранието по однос ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реформата за основно образование ќе биде нашите деца да учат помалку за Македонија, за војсководците, востанијата, двете светски војни и тие поинаку да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Наместо владата да земе целосно да се ангажира и да набави вакцини, повторно воведува некои затворања, а во меѓувреме на избори може да одат, попис на сила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е дека ниту ќе преговараме, ниту ќе прифатиме да си имаме работа и да правиме заедничка влада со мафија, и тоа веднаш го кажавме, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Јас споделив една идеја која што е вредна за размислување и која ја ставам на оценка на нашиот народ за да го дадам мојот прилог за мојот народ, за мојата ...
| | веќе видена | слични

„Доблесно е претседател на влада да испорача ваква понуда после неколку дена од гласањето доверба во парламентот. Јас мислам ако има разумни луѓе од двете ...
| | веќе видена | слични

„Не сум побарал, ниту сум повикал на широка коалиција. Јас споделив една идеја, која што е вредна за размислување“, рече премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ ...
| | веќе видена | слични

Пропадна денот за гласање во парламентот. Двајца пратеници од власта се позитивни, а еден е суспектен на коронавирус со што мнозинството не може да обезбеди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 315 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески: Мнозинството денеска е тука, си ги завршуваме работите онака како што се по хронолошки редослед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: