ГТЦ со загуба од 40.626.000 денари

Вкупно во Германија, на крајот од 2020-та година, биле вработени 44,8 милиони луѓе, што е 1,1 процент помалку отколку во 2019-та година. Германија е една од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пролетта 2020 година, 46 отсто од француските корисници на интернет имаа пристап до барем една законска понуда за видео-стриминг во нивниот дом, наспроти 36 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сумата предвидена за бруто-примања на вработените во „Македонски навигации“, кои управуваат со контролата на цивилниот воздушен сообраќај во Македонија, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во Норвешка во 2020 година бројот на венчавки се намали за 19 проценти во споредба со претходната година, што е најголем пад од 1927 година. Норвешката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителството не ја чекало оставката на поранешниот секретар на Владата Драги Рашковски за да побара негово приведување. Отворена е истрага по допрен глас за ...
сите 271 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГТЦ со загуба од 40.626.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: