Бразилската мутација на коронавирусот ризична и за оние кои веќе оздравеле


Најмалку шест од 10 лица кои прележале коронавирус се ранливи на бразилската мутација П1, покажа истражувањето на градот Манаус, во државата Сао Паоло. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според резултатите од лабораториските истражувања кои ги направија истражувачките тимови, вакцината од Фајзер/БиоНТек успешно може да ја неутрализира новата ...
| | веќе видена | слични

Крвта земена од луѓе на кои им била дадена вакцината, ја неутрализирала верзијата на вирусот, која ги содржела истите мутации, на многу заразната варијанта ...
| | веќе видена | слични

И прелиминарните податоци од студијата на Универзитетот во Оксфорд покажуваат дека вакцината што ја разви со „Астра Зенека“ е ефикасна против оваа варијанта за ...
| | веќе видена | слични

Лабораториските истражувања објавени во списанието „ New England Journal of Medicine “, покажуваат дека вакцината развиена од „Фајзер“ и „БиоНТек“ успеала да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразилската мутација на коронавирусот ризична и за оние кои веќе оздравеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: