Бразилската мутација на коронавирусот ризична и за оние кои веќе оздравеле


Најмалку шест од 10 лица кои прележале коронавирус се ранливи на бразилската мутација П1, покажа истражувањето на градот Манаус, во државата Сао Паоло. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 118 милиони луѓе во светот досега се заразиле со коронавирусот, покажуваат податоците на веб-страницата „Ворлдометар”. Само вчера, бројот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според резултатите од лабораториските истражувања кои ги направија истражувачките тимови, вакцината од Фајзер/БиоНТек успешно може да ја неутрализира новата ...
| | веќе видена | слични

Крвта земена од луѓе на кои им била дадена вакцината, ја неутрализирала верзијата на вирусот, која ги содржела истите мутации, на многу заразната варијанта ...
| | веќе видена | слични

И прелиминарните податоци од студијата на Универзитетот во Оксфорд покажуваат дека вакцината што ја разви со „Астра Зенека“ е ефикасна против оваа варијанта за ...
| | веќе видена | слични

Лабораториските истражувања објавени во списанието „ New England Journal of Medicine “, покажуваат дека вакцината развиена од „Фајзер“ и „БиоНТек“ успеала да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразилската мутација на коронавирусот ризична и за оние кои веќе оздравеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: