Ваква апликација навистина е срам за македонскиот IT сектор: Програмерката го повикува ДЗС да ја контактира


Програмерката која вчера откри сериозни пропусти во системот за самопопишување, денеска има нова објава на ФБ во групата Сојузен комитет на Програмери на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, Зоран Заев утринава на својот фејсбук профил посочи дека претстојниот попис ни е и повеќе од неопходен и затоа не гледа причина за негово ...
| | веќе видена | слични

Денес пратеникот на Левица, Борислав Крмов, одржа прес – конференција од Собраниската прес – сала, по повод почетокот на кампањата на партијата против ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите велиме дека не знаеме кога ќе заврши пандемијата, никој не ни знае да одговори на тоа, но ние и правиме штета на државата, трошиме кој знае колку пари ...
| | веќе видена | слични

И покрај најавите за бојкот од повеќе партии и здруженија, премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека владата и другите државни институции немаат намера да го ...
| | веќе видена | слични

Не е дека воопшто не се плаќа, се плаќа но многу мал процент, кажа премиерот Зоран Заев во демешната Тема на денот во однос на неплаќањето данок на имот во ...
| | веќе видена | слични

„Треба да има попис. Никој не знаеме кога ќе заврши пандемијата. Правиме штета на државата, трошиме пари, а немаме 20 години вистински податоци за развој на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на Сител вели дека за логично да се спроведе попис, а во исто време да се воведе и полициски час. -Затоа што прво велите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партијата Левица денес ги повика сите граѓани на Република Македонија, согласно ситуацијата со корона пандемијата, правната недореченост на законот за попис и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 353 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 250 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, потврди дека владеачкото мнозинство размислува да ги доведе своите пратеници кои што се во ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ваква апликација навистина е срам за македонскиот IT сектор: Програмерката го повикува ДЗС да ја контактира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: