По еден месец пауза, пратениците се вратија во собраниските клупи


По речиси еден месец пауза, пратениците денеска се вратија во собраниските клупи. Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски посочи ...
| | веќе видена | слични

Пропадна денот за гласање во парламентот. Двајца пратеници од власта се позитивни, а еден е суспектен на коронавирус со што мнозинството не може да обезбеди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Блокадите на изградбата на нов клинички центар од страна на ВМРО-ДПМНЕ e пример за неодговорно, незрело дејствување кое е на директна штета на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како никаде во светот, ВМРО-ДПМНЕ е можеби единствената политичка партија која отворено застанува против најкапитален проект во здравството. Блокадите на ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела беше во духот на триумфализмот за премиерот Зоран Заев откако апансаз побара во Собранието да се гласа доверба на Владата, која ја доби. Барем ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе имаме зовривање на политичката сцена и што може да очекуваме по предлогот на Заев, политичкиот аналитичар Петар Арсовски во емисијата „Студио 10“ ...
| | веќе видена | слични

Само неколку дена откако со само 62 пратеници Заев доби доверба на влада, лидерот на СДСМ посегна по нови „шибицарски“ финти. Сосема неочекувано тој даде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО–ДПМНЕ Бране Петрушевски во гостување на емисијата „Филибастер“ на радио Лидер кажа дека Зоран Заев триумфалистички демонстрирал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 288 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 364 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 315 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По еден месец пауза, пратениците се вратија во собраниските клупи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: